fbpx
Vrácení daní z Nizozemska

Pokud obdržíte daňovou refundaci ve výši 423 € a méně, zaplatíte za daňové přiznání pouze 55 €. V případě vyšší daňové vratky činí administrativní poplatek za zpracování nizozemského daňového přiznání 13 % z finální daňové refundace. Již žádné další poplatky.

Pracovali jste v Nizozemsku pro více zaměstnavatelů? Pobírali jste dávky v nezaměstnanosti UWV? Nemáte v Nizozemsku odpracovaný celý kalendářní rok? Nevíte, zda jste nizozemským rezidentem?

Zašlete nám výplatní dokument Jaaropgaaf/Jaaropgave a zdarma Vám vystavíme předběžnou kalkulaci případné daňové refundace.

Pokusíme se pro Vás zajistit co nejvíce odpočtů na dani. Pomůžeme Vám podat daňové přiznání, případně sepíšeme odvolání, pokud úřad vše neuzná.

Holandsko, Nizozemí či Nizozemsko? Jediným správným názvem je Nizozemsko, ale zaslechnout můžete všechny tři názvy. V Nizozemsku jsou příjmy daněny progresivní sazbou a z příjmu jsou odváděny zálohy na dani. Pokud jste tedy v Nizozemsku nebyli zaměstnaní celý kalendářní rok, s velkou pravděpodobností máte nárok na vrácení nizozemských daní.

Nizozemský daňový úřad Belastingdienst daňové poplatníky vyzývá k podání daňového přiznání dopisem, přestože jste dopis nedostali, možná máte povinnost přiznání daně. Belastingdienst vrací daňové přeplatky již od částky 14 € a odpouští nedoplatky nižší než 45 €, což je od daňového úřadu velmi shovívavé. Výhodou také je, že pokud jste své nizozemské daně doteď neřešili, můžete si o ně zažádat až 5 let zpětně. Nejzazším termín pro podání daní z roku 2014 je tedy 31. prosinec 2019 a obdržení případné daňové refundace trvá od 3 do 5 měsíců od odeslání daňového přiznání.

Že je nizozemský daňový úřad Belastingdienst shovívavý, to už víte, ale také je unikátní v tom, že nemá stanovený konkrétní termín pro odevzdání daňového přiznání. Pokud vás k přiznání daně vyzve, většinou je v dopise uvedena lhůta do 1. července, ale obecně si o vrácení nizozemských daní můžete zažádat kdykoli ve lhůtě 5 let. Pokud ale čerpáte některou ze sociálních dávek, doporučujeme podávat si nizozemské daňové přiznání každý rok. Při promeškání lhůty dané daňovým úřadem uděluje Belastingdienst pokuty od 220 €.

Pokud vykonáváte profesi námořníka, lodníka či jiného personálu na lodi a vaším zaměstnavatelem je nizozemská společnost, nezapomeňte, že pro vás platí jiná pravidla než pro standardního zaměstnance. Lodní personál musí své nizozemské příjmy danit v zemi, kde má trvalý pobyt, ale daně zaplacené v Nizozemsku se mu vrátí v plné výši.


Zjistěte ZDARMA, zda máte nárok na vrácení daní z Nizozemska

Pole označená hvězdičkou (*) je nutné vyplnit.
Vyplňte pole Jméno a příjmení.

Neplatná e-mailová adresa.

Vyplňte pole Text zprávy.

Pokud byste chtěl(a) zjistit, jak vysoká částka se Vám může na nizozemských daních vrátit, pošlete nám svůj naskenovaný výplatní dokument Jaaropgaaf/Jaaropgave za každý rok, který jste v Nizozemsku odpracoval(a) a my Vám obratem sdělíme částku, na kterou se budete moci těšit. Přiložení výplatního dokumentu není podmínkou pro odeslání dotazu. Lze přiložit maximálně 3 soubory, maximální povolená kapacita každého nahrávaného souboru je omezena na 2 MB, povolené formáty jsou: jpg, jpeg, png, pdf, rar, zip.

Neplatný vstup

Neplatný vstup

Neplatný vstup

Zatrhněte pole Souhlas dle GDPR.

Potvrďte, že nejste robot (spam).

5 1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (2 hlasů)

Spolupracujeme s evropskými finančními úřady