fbpx
Vrácení daní z Rakouska

Pokud bude Vaše daňová vratka ve výši 322 € a méně, zaplatíte za daňové přiznání pouze 45 €. V případě vyšší daňové vratky činí administrativní poplatek za zpracování rakouského daňového přiznání 14 % z finální daňové refundace. Již žádné další poplatky.

Nevíte, zda máte na vrácení rakouských daní nárok? Pracovali jste pro více zaměstnavatelů? Měli jste v daném roce příjmy i v jiném státu?

Zašlete nám výplatní dokument Lohnzettel a zdarma Vám vystavíme předběžnou kalkulaci případné daňové vratky.

Pokusíme se pro Vás zajistit co nejvíce odpočtů na dani. Zdarma vystavíme předběžnou kalkulaci. Pomůžeme Vám daňové přiznání podat, případně sepíšeme odvolání, pokud úřad vše neuzná.

Daňový rok v Rakousku končí stejně jako v České republice 31. 12. Po jeho skončení obdržíte od zaměstnavatele výplatní dokument, tzv. Lohnzettel (oficiální název je Lohnzettel und Beitragsgrundlagennachweis). Pokud jste měli v daném roce více zaměstnavatelů, obdržíte toto potvrzení rakouských příjmů od každého z nich.

Termín pro podání daňového přiznání je v Rakousku stanoven na 30. dubna, tedy o měsíc později než v České republice. Pokud jste v Rakousku ukončili pracovní poměr a Rakousko opustili, můžete o vrácení rakouské daně z příjmů zažádat až 5 let zpětně.

V Rakousku platí celá řada daňových odpočtů, jejichž prostřednictvím můžete navýšit svou daňovou vratku, tedy část daní, které můžete získat zpět. Oblíbenou položkou jsou náklady za dopravu do zaměstnání, pokud dojíždíte více než 20 km. Jestliže jste schopni náklady na toto dojíždění finančnímu úřadu doložit, ať už se jedná o účtenky za benzín, nebo autobusové jízdenky, můžete tím podstatně navýšit Vaši daňovou vratku. Pokud byste chtěli znát další možnosti, jak získat co nejvíce daní zpět, neváhejte nás kontaktovat. Rádi Vám poradíme.

Rakousko se řadí k zemím, kde vyřízení vrácení daní trvá nejkratší dobu. Svou daňovou vratku můžete mít na svém bankovním účtu již za dva měsíce od podání daňového přiznání. Zároveň se svou daňovou vratkou obdržíte i daňový výměr, tzv. Einkommensteuerbescheid, který budete potřebovat, pokud plánujete žádat o hypotéku či dětské příspěvky (Familienbeihilfe).


Zjistěte ZDARMA, zda máte nárok na vrácení daní z Rakouska

Pole označená hvězdičkou (*) je nutné vyplnit.
Vyplňte pole Jméno a příjmení.

Neplatná e-mailová adresa.

Vyplňte pole Text zprávy.

Pokud byste chtěl(a) zjistit, jak vysoká částka se Vám může na rakouských daních vrátit, pošlete nám svůj naskenovaný výplatní dokument Lohnzettel za každý rok, který jste v Rakousku odpracoval(a) a my Vám obratem sdělíme částku, na kterou se budete moci těšit. Přiložení výplatního dokumentu není podmínkou pro odeslání dotazu. Lze přiložit maximálně 3 soubory, maximální povolená kapacita každého nahrávaného souboru je omezena na 2 MB, povolené formáty jsou: jpg, jpeg, png, pdf, rar, zip.

Neplatný vstup

Neplatný vstup

Neplatný vstup

Zatrhněte pole Souhlas dle GDPR.

Potvrďte, že nejste robot (spam).

5 1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (2 hlasů)

Spolupracujeme s evropskými finančními úřady